Zespół powstał w 2007 r. w Świdniku z pomysłu dwóch przyjaciół: Adama i Adriana. Do zespołu dołączyły kolejno: Sylwia – wokalistka, a następnie Kaśka, która miała zasiąść za perkusją – obie dziewczyny niestety nie zagrzały tam miejsca na długo. Skład kapeli uzupełnili z czasem Ruben – perkusista, basistka Hania oraz Justyna, która ostatecznie wskoczyła na wokal. Od tamtej pory zespół zaczął prężnie działać i grał wiele koncertów na terenie całej Polski.

Rok 2011 przyniósł kolejne zmiany. Skład zespołu opuściła Justyna Łachmańska, zaś jej miejsce zastąpiła Karina Mirowska.

Zespół występował w klubach muzycznych, na konkursach (m.in. Mocne Uderzenie 2009), przeglądach (m.in. Staś, Łódźstock), nie rzadko też w dość dziwnych miejscach, np. w schronisku dla zwierząt czy dworcu PKP w Lublinie. Oversight był współtwórcą koncertów z takimi zespołami jak m.in. Afromental, Pink Freud, Majka Jeżowska…

Zespół wspiera działalność charytatywną, zagrali m.in. na koncercie dla Hospicjum Małego Księcia w Lublinie. W lutym 2009 kapela rozpoczęła pracę nad swoim maxi singlem, w ramach nagrody za wygraną w przeglądzie „Staś”.

Zespół tworzą ambitni, pełni zapału i chęci do pracy muzycy, starający się wykonywać jak najlepiej to co robią. Muzyka jest ich pasją.